Polecane siatki na ptaki

Polecane siatki na ptaki

Jest wiele miast w Polsce, które zmagają się z problemem nadmiernej ilości gołębi, które skutecznie niszczą elewacje budynków i zanieczyszczają parki, rynku i place. Ich płoszenie jest krótkotrwałe, dlatego konieczne są skuteczne sposoby.

Co skutecznie odstrasza ptactwo?

mocne siatki ochronne na ptakiNajbardziej uciążliwe dla mieszkańców miast są gołębie, ponieważ jest ich bardzo dużo oraz są bardzo uparte. Jeżeli jakiś ptak zadomowi się na naszym parapecie czy balkonie, to ciężko będzie się go pozbyć bez zastosowania mechanicznego zabezpieczenia. Mowa tu jest o siatkach na gołębie, które idealnie się sprawdzają w takich miejscach. Mocne siatki ochronne na ptaki można kupić na metry w wielu sklepach budowlanych lub też w specjalnych punktach z zabezpieczeniami przed ptakami. Warto zaznaczyć, że poza siatkami są też inne metody ochrony przed ptactwem, do których można zaliczyć specjalne kolce, atrapy ptaków drapieżnych czy elektroniczne odstraszacze. Co prawda są one skuteczne, ale nie chronią w stu procentach taj jak siatka, dlatego też to ją wybiera najwięcej osób. Dodatkowo jej montaż jest bardzo prosty, gdyż zajmuje dosłownie chwilę i co najważniejsze, nie wymaga użycia młotka, gwoździ czy śrub. Jedyne o czym należy pamiętać, to zamontowanie jej w taki sposób, aby nie powstały wolne przestrzenie pomiędzy siatką a balkonem i elewacją budynku, gdyż ptaki mogą je znaleźć i przedostać się na balkon. Siatka jest też bezpiecznym rozwiązaniem dla gołębi, gdyż widzą ją one z daleka i nawet nie podlatują, gdyż są świadome braku możliwości przedostania się.

Jak widać siatka przeciw ptakom ma wiele zalet, a do tego trzeba dodać, że jest tania. Za metr siatki na gołębie trzeba zapłacić około piętnaście – dwadzieścia złotych, zatem za całość zapłacimy maksymalnie dwieście złotych, w zależności od metrażu balkonu.