Popularne książki dla katolików

Artykuły | Porady | Ciekawostki

Popularne książki dla katolików

Kilka lat temu spotkało mnie traumatyczne wydarzenie. Nie umiałem sobie poradzić. Wybawieniem dla mnie stała się właśnie wiara. To dzięki niej zacząłem z dnia na dzień po prostu żyć i coraz normalniej funkcjonować. Chciałem zaczerpnąć nieco inspiracji i poczytać o historiach ludzi podobnych do mnie. Dlatego też zainteresowałem się kupnem książek katolickich, które opisywałyby świadectwa ludzi wierzących.

Zakup inspirujących książek katolickich

poczytne książki katolickieOstatnie lata nie były dla mnie łatwe. Doznałem wtedy wypadku, przez który musiałem zrezygnować z piłki nożnej, którą trenowałem. Była ona w moim życiu niezwykle ważna, poświęcałem jej masę czasu. Marzenia o karierze piłkarza prysły jednak w momencie, w którym zostałem potrącony przez samochód. Cały świat mi się w tamtym momencie zawalił. Przez długi okres czasu nie mogłem sobie poradzić z tym, co mnie spotkało. Wybawieniem okazała się być dla mnie wiara. Zacząłem się modlić i chodzić do kościoła. Przyniosło mi to ukojenie. Kiedy wyszedłem na prostą, zapragnąłem poznać historie ludzi, którym wiara również pozwoliła zacząć normalnie funkcjonować i pogodzić się ze swoim losem. Dlatego też zainteresowały mnie poczytne książki katolickie, które dostrzegłem na półce jednej z księgarni. Od razu wszedłem do środka i wybrałem kilka egzemplarzy. Kiedy podjąłem ostateczną decyzję, skierowałem się do kasy. Nie mogłem się doczekać momentu, w którym pochłonę się w lekturze.

Teraz kiedy jestem już po lekturze popularnych książek katolickich, jestem bardzo szczęśliwy, że po nie sięgnąłem. Świadectwa ludzi, które są w nich przedstawione, są wręcz niezwykłe! Bardzo się cieszę, że trafiłem na taką drogę. Na pewno będę pożyczał te książki swoim znajomym, ponieważ uważam, że warto, by nawet niewierzący je przeczytali.