Poszukiwania firmy od pielęgnacji ogrodów

Artykuły | Porady | Ciekawostki

Poszukiwania firmy od pielęgnacji ogrodów

Po kilku latach ciężkiej pracy, po kilkanaście godzin dziennie uzbieraliśmy wraz z mężem pieniądze na nasz dom. Kupiliśmy działkę położoną dwadzieścia kilometrów od Łodzi, z bardzo dobry dojazdem do pracy. Zaledwie dwadzieścia pięć minut i oboje byliśmy w pracy.

Pielęgnacja ogrodów była potrzebna

pielęgnacja ogrodów w ŁodziWszelkie formalności po wybraniu projektu domu wziął na siebie mąż. On tez poszukiwał firmy, która postawi nam dom, od fundamentów po dach i wykończy wnętrza. Firmę do budowy polecił nam nasz wspólny kolega, budował się trzy lata temu i był bardzo zadowolony. Odpowiadała mu i cena i solidność firmy budowlanej. Szef firmy budowlanej umówił się z nami na działce, chciała zobaczyć  na jakim terenie będzie budował. Jakie udogodnienia są i jakie mankamenty. Po pierwszym spotkaniu dostaliśmy kosztorys. Po jego utrzymaniu umówiłam się z koleżanką, która pracuje w firmie budowlanej by spojrzała na kosztorys i poszukała możliwości do negocjacji. Gdy spotkaliśmy się drugi raz z wykonawca, udało nam się umowę sfinalizować. Dostaliśmy piętnasto procentowy rabat. Kwotę, którą zaoszczędziliśmy na budowie postanowiliśmy przeznaczyć na zagospodarowanie ogrodu. Wyszukaniem firmy, która by nam zaprojektowała ogród chętnie się zajęłam. Firma, którą znalazłam w Internecie miała takie usługi jak pielęgnacja ogrodów w Łodzi i projektowani ogrodów.  Marzył mi sie od dawna piękny ogród, z mnóstwem kwiatów i krzewów, głównie naszych rodzimych. Już na wstępie uzgodniłam z firmą od projektowania ogrodów jakie gatunki krzewów, drzew i kwiatów preferuje, jak również jasno określiłam  jakich roślin nie chciałabym w naszym ogrodzie.

Firma przedstawiając nam kosztorys, zaproponowała dwa lata w promocyjnej cenie pielęgnacje ogrodu. Byłam do tego sceptycznie nastawiona. Uważałam, że sama dam radę zająć się pielęgnacją ogrodu.