Prasuję obrus na stół

Prasuję obrus na stół

Moja mama zawsze wszystko sama robiła, ale widzę, że ma na prawdę bardzo dużo obowiązków i postanowiłam jej więcej pomagać. W weekend mają nas odwiedzić goście i mama musi się dużo napracować, żeby przygotować dla wszystkich obiad.

Udało mi się dokładnie wyprasować obrus na stół

obrusy na stółMama poprosiła mnie, żebym starła kurze i zrobiłam to. Kiedy poprosiła, żebym wyprasowała obrus to się trochę zmartwiłam, ponieważ nigdy wcześniej nie prasowałam nic takiego. Mama powiedziała, że obrusy na stół prasuje się bardzo łatwo i wyjaśniła mi jak powinnam mieć ustawione żelazko. Do wyprasowania było kilka obrusów, ponieważ mam zdjęła pranie i miałam wyprasować przy okazji wszystkie obrusy na stół. Zabrałam się do prasowania. Ustawiłam żelazko zgodnie ze wskazówka od mamy i sprawdziłam, czy jest wystarczająca ilość wody. Kiedy prasowałam pierwszy obrus to doszłam do wniosku, że to bardzo przyjemne zajęcie. Wszystkie nasze obrusy na stół są różne i materiały też nie są takie same. Sprawdziłam na metce w jaki sposób prasować poszczególne materiały i według tego wyprasowałam wszystkie obrusy na stół, jakie mama przyniosła mi z prania. Sprawdziłam dokładnie, czy nie są gdzieś pogniecione. Pierwszy raz mama dała mi takie poważne zajęcie i nie chciałam jej rozczarować. Kiedy wszystko skończyłam to ją zawołałam, by osobiście mogła ocenić efekty mojej pracy. Mama była ze mnie bardzo dumna i powiedziała, że może dawać mi poważniejsze zadania, ponieważ wiem, że na pewno ze wszystkimi sobie poradzę. Byłam zadowolona.

Obiad w weekend był udany. Mama dzięki mojej pomocy zdążyła ze wszystkim na czas. Po obiedzie zabrałam wszystkie naczynia do kuchni i włożyłam je do zmywarki. Od teraz będę jej więcej pomagała, ponieważ dzięki temu jest jej o wiele lżej.