Profesjonalna obróbka powierzchni

Artykuły | Porady | Ciekawostki

Profesjonalna obróbka powierzchni

 

Obróbka różnego rodzaju powierzchni obecnie nie przysparza tylu problemów, jak jeszcze kilka lat temu. Obecnie stosowane są nowoczesne metody, dzięki którym każda powierzchnia może być doprowadzona do wysokiego połysku. Renowacja przy pomocy specjalnych farb zdobywa coraz większą popularność i nowych zwolenników. Wygładzanie powierzchni zyskuje nową odsłonę.

Jaki efekt można uzyskać dzięki piaskowaniu?

piaskowanie i malowanie proszkowe wrocławTechnologie czyszczenia lub kształtowania dowolnych powierzchni zakłada używanie nowoczesnych narzędzi. Popularne w ostatnim czasie stało się piaskowanie. To rodzaj szlifowania, lecz znacznie udoskonalonego. Powierzchnia, która jest czyszczona osiąga lepszy wygląd, niż ma to miejsce po tradycyjnych wyszlifowaniu. Jest znacznie bardziej wyrównana, również w kłopotliwych miejscach, czyli rogach i zakrzywieniach. Do piaskowania stosuje się sprężone powietrze lub ciecz. Metalowe elementy malowane są natomiast specjalnymi farbami przybierającymi formę proszku. Utwardzanie naniesionej warstwy odbywa się pod wpływem odpowiedniej temperatury. Sięga ona 200 stopni Celsjusza. Piaskowanie i malowanie proszkowe Wrocław to metody, które zyskały już pokaźne grono użytkowników. Są to procesy, które wykonuje się w zgodzie zasadami dbania o środowisko. Podczas tych prac nie uwalniają się żadne szkodliwe związki chemiczne, a uzyskany efekt jest bardzo zadowalający. Większość firm świadczy te usługi jednocześnie. To dobry wybór, ponieważ gwarantuje wielu klientów.

Pierwszą czynnością jest zazwyczaj piaskowanie, dzięki któremu usuwane są wszelkie niedociągnięcia i niwelowane ewentualne uszczerbki powstające w wyniku korozji. Odpowiednio przygotowany element może być następnie poddany malowaniu proszkowemu. Należy jednak pamiętać, że po piaskowaniu powierzchnia musi zostać odpowiednio zabezpieczona.