Projektujemy taras czyli deski kompozytowe

Artykuły | Porady | Ciekawostki

deski kompozytowe

Projektujemy taras czyli deski kompozytowe

Taras, jeśli ma się dom, to wręcz konieczność. Trudno sobie wyobrazić duży ogród a w nim domek bez tarasu. Niezmierną przyjemnością jest bowiem zjedzenie śniadania w weekendowe przedpołudnie w pierwszych promieniach słońca praktycznie w ogrodzie.

Deski kompozytowe na długie lata

deski kompozytoweBy było to prawdziwą przyjemnością otoczenie powinno być zadbane i cieszyć nasze oko. Ważne jest, żeby taras spełniał nasze oczekiwania, więc jeśli mamy wpływ na jego projektowanie i wykonanie, skupmy się na doborze odpowiednich materiałów, kształcie i wielkości. Jako podpowiedź mogą posłużyć czasopisma czy różne strony internetowe. Coraz więcej osób inspirując się takimi gotowymi projektami, decyduje się na bardzo trwały materiał jakim jest deska tarasowa. Nie jest to jednak deska z wiśni kanadyjskiej, która od lat stosowana była na zewnątrz, ale deska tarasowa kompozytowa. Jest to bardzo trwała mieszanka trocin, żywicy i innych kompozytów. Nadaje się ona doskonale na balkony, tarasy i elementy elewacji. Ostatnio Poznań organizował targi, które skupiły liczne rzesze oferujących jak i zainteresowanych. Deski kompozytowe z Poznania powinniśmy montować na tarasie, jeśli chcemy cieszyć się nim długie lata i nie poświęcać zbyt dużo czasu na wiosenną jego odnowę.

Zaprojektowany i wykonany odpowiednio pod nasze potrzeby taras, będzie z pewnością służył nam i dawał satysfakcję przy grillowaniu lub popijaniu kawy z przyjaciółmi. Możemy na nim również postawić basen dla dziecka czy leżaki, na których opalając się, będziemy się relaksować po pracy.