Przepis na sukces przy organizacji eventów

Artykuły | Porady | Ciekawostki

Przepis na sukces przy organizacji eventów

Czy ktokolwiek zastanawiał się nad tym ile pracy należy włożyć by zorganizować w mieście koncert, festiwal czy inne wydarzenie publiczne? Ile ludzi jest zaangażowanych by mieszkańcy miasta mogli skorzystać z rozrywki? Na te pytania odpowiedzieć nam mogą jedynie osoby, zajmujące się organizacją takich wydarzeń.

Jak przebiega organizacja eventu?

MaxSound w WarszawieZa sukcesem udanych eventów, tak naprawdę stoją firmy profesjonalnie zajmujące się ich planowaniem. Rozmawiając z pracownikiem MaxSound w Warszawie, postanowił on nam zdradzić jak mniej więcej przebiega proces przygotowań. W pierwszym punkcie, przygotowań należy ustalić miejsce, gdzie wydarzenie ma zostać zorganizowane. Następnie należy omówić metody zabezpieczenia obiektu czy miejsca, tak by zapewnić bezpieczeństwo jego uczestnikom. Jest to priorytet dla każdego organizatora, dlatego szczegółowo wraz z firmą ochroniarską, omawiane są metody i sposoby zabezpieczeń, które zostaną zastosowane. Oczywiście na masowym wydarzeniu nie może zabraknąć także służb ratunkowych, które szybko zareagują w razie wypadku. Gdy sprawy bezpieczeństwa zostaną ustalone, można przejść do spraw technicznych. Przede wszystkim należy ustalić plan przebiegu eventu i rozdać go prowadzącym, a także pracownikom technicznym. Powinny być w nim zawarte szczegółowe wskazówki. Następnie należy miejsce wydarzenia odpowiednio przygotować rozstawiając np. scenę, montując oświetlenie, nagłośnienie oraz dekoracje. Nie można również zapomnieć o kampanii reklamowej, która wydarzenie nagłośni. Zwykle do tego celu wykorzystuje się reklamę radiową, a także banery reklamowe.

Ciężko jest określić ile dokładnie osób bierze udział w organizacji takiego eventu. Kluczem do sukcesu jest współpraca podjednostek jakimi jest firma odpowiedzialna za ochronę, dekoratorzy, techniczni, prowadzący. Tylko współpraca zapewni udane i bezpieczne widowisko.