Przeterminowane produkty spożywcze

Artykuły | Porady | Ciekawostki

Przeterminowane produkty spożywcze

W wielkich sklepach jest na stanie wiele towarów o spożywczym profilu. Są to produkty, których data ważności jest niedługa. Może to być np. dwa, lub trzy dni, a może być jeden tydzień. Takie produkty nie zawsze się sprzedają w danym terminie. Często jest tak, że zostają jakieś produkty na stanie, a termin ich ważności już minął.

Co może zrobić sprzedawca, kiedy jego produkty się przeterminowały?

odbiór przeterminowanych produktów spożywczychJest to częste zjawisko. Codziennie w sklepach spożywczych zostają odłożone towary, których data ważności już minęła. Jeśli właściciel sklepu zdąży jakoś zareagować (zobaczy, iż termin niektórych jego produktów niedługo mija), to aby je sprzedać, może zrobić obniżkę ceny. Na pewno znajdą się tacy, którzy chętnie zakupią taki towar. Jeśli nie dla siebie, to dla zwierząt, które mają w domach. Jeśli nie zdąży tego zrobić, cały przeterminowany towar trafi do kosza. No, może nie do kosza, ponieważ takie odpady należy utylizować, zamawiając profesjonalną firmę, zajmującą się tym procederem. Taki odbiór przeterminowanych produktów spożywczych jest najlepszym wyjściem i naprawdę nie warto wyrzucać takiego towaru do śmietnika. Jest to niezgodne z prawem i niebezpieczne. Należy się zastanowić dwa razy, zanim podejmie się taką (bądź co bądź) złą decyzję. Problem zagospodarowania wszelkiego typu odpadów spożywczych jest często całkiem realny i powinien być rozwiązywany na bieżąco. Przeterminowane produkty mogą być niebezpieczne dla ludzkiego zdrowia, a nawet życia.

Należy zatem postarać się, aby takie przeterminowane produkty trafiły tam, gdzie można je spokojnie zutylizować. Firmy zajmujące się takim odbiorem produktów przeterminowanych, mogą odwiedzać sklep, czy restaurację nawet codziennie. Trzeba tylko podpisać odpowiednie umowy i można zacząć współpracę.