Rębaki spalinowe do prywatnego użytku

Artykuły | Porady | Ciekawostki

Rębaki spalinowe do prywatnego użytku

Mieszkanie w prywatnym domu ma swoje plusy i minusy. Jednym z minusów jest to, że sami musimy zadbać o opał na zimę. Rąbanie drewna przy pomocy siekiery, należy do ciężkich prac fizycznych, a także zajmuje dość sporo czasu. Na szczęście możemy kupić urządzenie, które wykona znaczną część pracy za nas.

Rębaki do drewna

rębakKażdy kto chociaż raz był zmuszony do rąbania drewna na opał, wie jak wyczerpujące fizycznie jest to zajęcie. Wyżej wspomniane urządzenie, które ma nam ułatwić tą pracę to rębak. Jest to urządzenie, które rozłupie pieńki drewna na mniejsze kawałki. My będziemy musieli jedynie podkładać drewno podostrzę tnące. Całe działanie takiego urządzenia zazwyczaj jest oparte na pracy silnika spalinowego o stosunkowo dużej mocy. Musi być to silnik, który będzie generować na tyle dużą moc, aby wprawiane w ruch przez niego ostrze, było wstanie rozłupać drewno. Ostrze wykonane jest ze stali nierdzewnej. Dzięki temu charakteryzuje się bardzo dużą odpornością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Jeśli używamy rębaka w zalecany przez producenta sposób, to zniszczenie takiego ostrza jest praktycznie nie możliwe. Ostrze może się stępić, ale to akurat jest rzeczą zupełnie naturalną. Wtedy możemy je wymienić na nowe lub naostrzyć te, które mamy. Dzięki rębakowi przygotowanie drewna na opał, do kominka albo na ognisko, zajmie nam dużo mniej czasu, no i nie będzie od nas wymagać tyle siły fizycznej, ile musielibyśmy mieć do pocięcia drewna w tradycyjny sposób.

Jednym z miejsc, gdzie możemy szukać takich urządzeń są sklepy z branży dom ogród. Jeśli w naszej okolicy nie ma żadnego tego typu sklepu, to możemy je kupić przez internet, prosto ze strony którego z producentów. Cena uzależniona jest od wielkości urządzenia i jego wydajności.