Rodzaje torebek damskich

Rodzaje torebek damskich

Wybór odpowiedniej torebki damskiej nie jest prosty, bowiem oprócz uniwersalnego koloru, który dopasuje się do większości naszych codziennych stylizacji, musimy postawić również na właściwy materiał, zapewniający trwałość i wytrzymałość oraz na dobry fason, który nie zaburzy naszej sylwetki.

Jak dobrać torebkę damską do sylwetki?

torebki damskie typu worekW torebce przechowujemy różnego rodzaju przedmioty i zwykle nie są to jedynie klucze do mieszkania, portfel oraz telefon. W damskiej torbie, zwłaszcza tej, której używamy na co dzień, znajdzie się o wiele więcej rzeczy, zatem konieczne jest wybranie odpowiedniej pojemności. Na rynku znajdziemy różne modele – torebki damskie typu worek, kuferki, aktówki czy niewielkie listonoszki. Ich wybór jest uzależniony nie tylko od naszych preferencji i potrzeb, ale także od rodzaju naszej sylwetki. Jeśli jesteśmy szczupłej i filigranowej budowy, wówczas postawmy na niewielkie modele lub dla kontrastu wybierzmy dość duży egzemplarz, który stanowił będzie punkt centralny naszej stylizacji. Z kolei Panie o odrobinę okrąglejszych kształtach powinny zrezygnować z bardzo małych torebek , które zaburzyłyby proporcje i tylko dodatkowo podkreślił większy rozmiar sylwetki. Wówczas dobrym wyborem będzie torebka średniej wielkości lub naprawdę duża, która może stanowić dodatkową osłonę newralgicznych miejsc w naszej budowie.

Damska torebka to bardzo szeroki temat. Podczas wyboru idealnego modelu na co dzień warto zwrócić uwagę na kilka kwestii i odpowiednio przemyśleć zakup, by cieszyć się idealnie dopasowanym egzemplarzem pasującym zarówno do zdecydowanej większości naszych ubrań, jak i do naszej sylwetki. Torebka powinna być przy tym pojemna i wykonana z wysokiej jakości materiałów, które zapewnią większą trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne.