Rożek dla niemowlęcia

Artykuły | Porady | Ciekawostki

Rożek dla niemowlęcia

Kiedy rodzi się dziecko, to najczęściej wyprawka jest już gotowa. Na pewno znajduje się w niej łóżeczko, wózek, ubranka, czy rożki i kocyki. Bez wątpienia wszystko się przyda, a na pewno z czasem trzeba będzie jeszcze dokupić parę rzeczy.

Z czego jest uszyty rożek dla niemowlaka?

rożki dla dzieckaPediatrzy jednoznacznie twierdzą, że ciasne zawijanie dziecka przez pierwsze miesiące życia, powoduje, że dziecko szybciej się uspokaja, wycisza i czuje się bezpiecznie w takim ułożeniu. Noworodki często od razu są wsadzane do rożków, albo do otulaczy, aby miały warunki zbliżone do tych, jakie panowały w brzuszku mamy. Rożki dla dziecka są doskonałe w stosowaniu od samego urodzenia. Dostępne są modele ocieplane, lub cienkie z niewielkim wypełnieniem. Rożki są bardzo pomocne dla niedoświadczonych rodziców, którzy dopiero się uczą opieki nad maluszkiem. Ponieważ rożek w pewnym stopniu usztywnia ciało dziecka, to łatwiej jest nam go trzymać. Możemy kupić rożek z tekturową wkładką, którą można w każdej chwili wyciągnąć. Rożki dla dzieci są wykonane z miękkiego, bawełnianego materiału, lub z polaru minky, który świetnie się sprawdza w zimowe pory roku. Dziecko bardzo łatwo można w nim zawinąć, ponieważ składa się go jak kopertę. Trzeba zagiąć jeden róg, ułożyć na środku dziecko i założyć do środka pozostałe rogi. Dla ułatwienia, rożki posiadają zapięcia na rzep, lub zwykłe sznureczki przyszyte do brzegów materiału, aby można było malucha przewiązać. Dziecko jest w nim ciasno spowite i czuje się bezpiecznie.

Alternatywą dla rożka, może być becik, który jest nieco większy. Można malucha zawijać w zwykłą pieluszkę tetrową, albo bambusową, ale nie posiadają one żadnych zapięć. Rożek może być świetnym pomysłem na prezent dla nowo narodzonego dziecka od dziadków.