Segregowanie sprawdzonych torebki foliowe

torebki foliowe

Segregowanie sprawdzonych torebki foliowe

Zacznę od tego, że jestem ogromną miłośniczką ekologii. Znajomi i rodzina mówią mi, że już przesadzam z tym nadmiernym ekologicznym życiem, ale cóż taka już jestem i mówiąc szczerze dobrze mi z tym i to bardzo.

Torebki foliowe i ponowne przetworzenie

torebki folioweZ racji tego, że chcę przyczynić się do ratowania naszej planety, to postanowiłam w ramach wolontariatu zgłosić się do pracy w firmie, która segreguje różnego rodzaju opakowania, takie jak na przykład opakowania foliowe. Firma ta znajduje się w moim mieście rodzinnym, którym jest Łódź. Tutaj właśnie jest największa w naszym kraju fabryka, która właśnie takie opakowania segreguje. Trafiają tu przeróżne opakowania z całego naszego pięknego kraju. Pracę w ramach tego wolontariatu zaczęłam w ubiegłym miesiącu i muszę szczerze przyznać, że jest to o wiele trudniejsza praca, niż się spodziewałam. Każdego dnia przez moje ręce przewijają się w zastraszająco dużej ilości zużyte opakowania foliowe, które trzeba segregować i dawać je do maszyny, która następnie te opakowania przerabia. Tak samo do tej maszyny trafiają również sprawdzone torebki foliowe, które tak samo jak poprzednie opakowania są przerabiane. Ja jednakże w tej firmie zajmuję się tylko i wyłącznie segregowaniem. Generalne możecie mi wierzyć, że do segregacji trafia bardzo dużo opakowań. W zatrważającej ilości wyrzucane są przez ludzi różnego rodzaju torby reklamowe. Zdarzają się również takie, które ewidentnie są nowe, tylko ktoś bezmyślnie je wyrzucił. W sumie ja nie rozumiem ludzi, którzy nie dbają o naszą planetę.

Tak niewiele trzeba, żeby każdy dołożył swoją, małą cegiełkę i w ten sposób można przecież ocalić świat od ekologicznej katastrofy. Całe szczęście jednakże, że współczesna technologia dysponuje maszynami, które w stanie te wszystkie odpady i opakowania przetwarzać.