Siodła do jazdy konnej

Siodła do jazdy konnej

 

O zaletach regularnej jazdy konnej można się rozpisywać w nieskończoność. Każdy miłośnik koni doskonale wie o tym jakie korzyści czerpie z jazdy konno. Uważam, że każdy kto ma taką możliwość powinien spróbować tego sportu. Obecnie jest coraz więcej stadnin, które umożliwiają jazdę konną wraz z instruktorem za stosunkowo niewielką opłatą. Jeśli się nam to spodoba, to możemy pomyśleć o zakupie własnego konia i sprzętu jeździeckiego.

Siodła dla każdego

wygodne siodło ogólnoużytkoweZaczynając przygodę z jazdą konną, musimy wyposażyć się w cały sprzęt. Jest to zupełnie normalne, ponieważ skoro zaczynamy, to nie mamy nic. Zakupy powinniśmy zacząć od kupienia odpowiedniego siodła. Biorąc pod uwagę fakt, że jesteśmy totalnymi nowicjuszami, to powinniśmy kupić uniwersalne siodło, ponieważ tak naprawdę sami jeszcze nie wiemy czego potrzebujemy. Wygodne siodło ogólnoużytkowe nada się dla nas najlepiej, ponieważ w takim siodle będziemy mogli spróbować każdego rodzaju jazdy konnej. Warto wybrać trochę lepszej klasy siodło, ponieważ dzięki temu będziemy mieli pewność, że posłuży nam ono przez conajmniej kilka lat. Ważne jest to, aby dobrać odpowiednie siodło do swojego wzrostu i wagi. W za małym siodle będzie nam się źle jeździć, ponieważ nie będziemy się mieścić, a jak kupimy zbyt duże siodło, to ciężko będzie nam się w nim utrzymać, ponieważ będziemy się ciągle z niego ześlizgiwać, więc naprawdę warto skupić się na wyborze siodła.

Za dobrej jakości siodło, które posłuży nam przez dłuższy czas zapłacimy od dwóch tysięcy złotych do pięciu tysięcy złotych. W tym przedziale cenowym na pewno znajdziemy coś godnego uwagi. Jeśli sami nie jesteśmy doświadczonymi jeźdźcami, to przy zakupie pierwszego siodła warto skorzystać z rad bardziej doświadczonych osób. Zakupu możemy dokonać za pośrednictwem internetu.