Skuter elektryczny czy wózek inwalidzki?

Skuter elektryczny czy wózek inwalidzki?

 

Gdy kupujemy sprzęt dla osoby niepełnosprawnej, praktycznie zawsze mamy spory dylemat. Nie wiemy czy zdecydować się na klasyczny wózek inwalidzki, czy też na skuter elektryczny. Który sprzęt ma więcej zalet i przede wszystkim, który więcej oferuje?

Sklepy internetowe ze skuterami elektrycznymi

skutery elektryczne inwalidzkieZdecydowanie więcej oferuje nam skuter elektryczny. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że jest napędzany elektrycznie. Nie trzeba zatem używać siły własnych rąk, by wprowadzić go w ruch. Jest to bardzo wygodne i oszczędza mnóstwo sił. Poza tym taki skuter jest bardzo szybki. Można zatem w mgnieniu oka pojechać nam na zakupy do sklepu i z nich wrócić. To daje też mnóstwo samodzielności takiej osobie. Przede wszystkim widzi ona, że może naprawdę wiele zdziałać i zrobić dla swojej rodziny. To natomiast pomaga osobie niepełnosprawnej odzyskać dawną równowagę i przede wszystkim znów cieszyć się życiem. Skuter ma również bardzo wygodne siedzisko, jest na czym wygodnie oprzeć ręce. Bardzo często ma jakieś dodatkowe udogodnienia i przykładowo oświetlenie, które może się przydać w jakiś zimowy wieczór. Gdzie takie skutery elektryczne inwalidzkie możemy kupić? Przede wszystkim poprzez internet. Tam oferują nam mnóstwo rzeczy tego typu. Takie zakupy będą nam się szczególnie opłacały dlatego, że po prostu w internecie jest taniej. Bardzo często można znaleźć jakieś specjalne okazje cenowe, które pozwalają nam jeszcze zaoszczędzić. Oczywiście bardzo dobrze jest konsultować taki zakup z osobą niepełnosprawną.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że osoby niepełnosprawne potrzebują naszej pomocy. Dobrze jednak by ta pomoc była przede wszystkim zdecydowana i konkretna. Kupno sprzętu do poruszania się jest pierwszym krokiem do tego, by podnieść na duchu osobę niepełnosprawną.