Spływy kajakowe i odpowiednie przygotowanie

spływy kajakowe

Spływy kajakowe i odpowiednie przygotowanie

Gdzie najczęściej człowiek jeździ na wakacje? W góry? Nad morze? Czy nad jezioro? Przepełnione plaże odstraszają turystów, natomiast górskie wyprawy są dla osób sprawnych fizycznie. Wielu turystów spędzając urlop, często wybieraj się w Bory Tucholskie.

Bezpieczne spływy kajakowe w Borach Tucholskich

spływy kajakoweCelem ich wyprawy może być odpoczynek nad Jeziorem Charzykowskim lub spływy kajakowe w Borach Tucholskich. Aby móc wziąć udział w takiej przygodzie, należy się odpowiednio do tego przygotować. Wymagane jest, aby członek spływu miał odpowiednią odzież. Głownie chodzi tutaj o ochronę głowy. Płynąc przez cały dzień w promieniach słonecznych, można nabawić się udaru mózgu i poparzeń słonecznych. Warto zabrać ze sobą również filtr ochronny, aby jak najbardziej zminimalizować oparzenia. Warto zabrać ze sobą także coś, co odstrasza komary. Obszar Borów Tucholskich, to skupisko wielu owadów, które przyczyniają się do uczuleń oraz są bardzo uciążliwe.Liczne komary potrafią pogryźć niemal całe ciało. Należy uważać także na kleszcze, ponieważ w tych lasach jest ich najwięcej w całej Polsce. Dodatkowo, kleszcze te przenoszą boreliozę! Biorąc udział w spływie kajakowym, niezbędne jest to, aby zabrać ze sobą odpowiednią dużą ilość wody. Kiedy płyniemy kajakiem, nasz wysiłek fizyczny sprawia, że człowiek się poci a tym samym odwadnia. Nie warto wybierać się bez wody mineralnej, ponieważ długo bez niej nie wytrzymamy.

Podczas spływu kajakowego, musimy także uważać na pogodę. Miejmy przy sobie zawsze telefon komórkowy, coś przeciwdeszczowego oraz apteczkę, ponieważ nigdy nie wiadomo, co się stanie. Rzeka Brda jest zdradliwa, dlatego uważajmy na siebie.