Sprzedanie spółki na dobrych warunkach

Artykuły | Porady | Ciekawostki

Sprzedanie spółki na dobrych warunkach

Kiedy dobrze powodziło się w spółce, to wszyscy byli obecni. Każdy chciał podejmować decyzje i miał coś do powiedzenia. Kiedy jednak zaczęliśmy wpadać w długi, z których trudno było się wykaraskać, to ze wszystkim zostałem sam. Dlatego uznałem, że zrobię to, co uznam za słuszne.

Zadłużona spółka sprzedana za rozsądne pieniądze

sprzedaż zadłużonej spółkiPróbowałem ratować spółkę, ale nie dysponowałem odpowiednimi środkami finansowymi i w pewnym momencie się poddałem. Wiedziałem, że poniosę same straty a na to nie chciałem sobie pozwolić, bo już i tak dużo straciłem. Była tylko jedna słuszna decyzja, którą mogłem podjąć i była nią sprzedaż zadłużonej spółki, żeby pozbyć się problemu. Miałem świadomość, że na rynku były firmy skupujące takie spółki, więc od razu zacząłem działać. Umieściłem ofertę na stronie internetowej licząc, że ktoś sam się do mnie zgłosi w tej sprawie i się nie pomyliłem. Otrzymałem wiele ofert i spotkałem się z człowiekiem, który oferował najwięcej. Podczas spotkania długo negocjowaliśmy warunki, ale każda ze stron chciała jak najwięcej ugrać, więc dlatego tyle to trwało. Udało się dojść do porozumienia i zapadła ostateczna decyzja o sprzedaży spółki, która była zadłużona. Wszyscy wspólnicy wyrazili zgodę i temat udało się bardzo sprawnie załatwić. Cieszyłem się, że udało mi się znaleźć takie właśnie rozwiązanie, ponieważ dalsze zadłużanie spółki nie niosłoby ze sobą nic dobrego. Mogłem rozpocząć nowy etap w życiu bez zamartwiania się o to, co będzie następnego dnia.

Zatrudniłem się w przedsiębiorstwie usługowym u swojego szwagra. Wysłał mnie szkolenie, po którym mogłem samodzielnie pracować. Dawałem sobie radę, bo pracy fizycznej się nie bałem. Miałem pewną pracę, porządne pieniądze i żadnej odpowiedzialności. To mi odpowiadało.