Sprzedaż mieszkania

mieszkania

Sprzedaż mieszkania

Sprzedaż mieszkania nie była tak prostą sprawą, na jaką wyglądała. Myślałem, że wystarczy wywiesić na balkonie baner z numerem telefonu, ewentualnie dodać jeszcze jakieś ogłoszenia w Internecie i jakoś samo zejdzie. Na moje nieszczęście w moim przypadku nie miało to tak wyglądać.

Sprzedaż mieszkań w Rumi

mieszkaniaPoszedłem do biura pośrednictwa w handlu nieruchomościami i powiedzieli, że duże mieszkania z Rumi bardzo ciężko się sprzedają. Generalnie w Rumii raczej ludzie nie byli chętni na zakup mieszkań, tym bardziej jednak na oddalonym od centrum osiedlu. Mimo wszystko stwierdzili, że będą w stanie się tym zająć. Pokazali mi jednakże, że mieszkania na sprzedaż z mojej okolicy w ich bazie były wycenione znacznie niżej niż się spodziewałem. Niestety musiałem się z tym pogodzić. Najważniejsze było dla mnie to, by wreszcie pozbyć się tego mieszkania i mieć możliwość przeprowadzki do innego miasta. Mieszkania na sprzedaż w stolicy były nieporównywalnie droższe, ale i było ich znacznie więcej. Poza tym wiedziałem, że tam będę również więcej zarabiać, i moje mieszkanie nie będzie wówczas dla mnie aż takim problemem jak jest teraz. Mieszkanie w Warszawie mogłem zresztą w każdej chwili sprzedać nie martwiąc się o to, czy aby na pewno znajdę na nie chętnego. W miastach takich jak Rumia czy Starogard Gdański mogło być z tym różnie. Ponoć nawet ludzie z dużych miast dojeżdżali do pracy do stolicy, a co dopiero w miastach mniejszych czy też już w ogóle w małych miasteczkach. Podjąłem decyzję – niech sprzedadzą za tyle za ile twierdzą, że pójdzie.

Mieszkanie zostało sprzedane w miesiąc – po tym czasie mogłem spokojnie i bez obaw zaczynać życie w większym mieście. Trochę żałowałem, że nie postawiłem na swoim i nie zażądałem nieco chociaż wyższej ceny – niestety za bardzo mi się śpieszyło, bym walczył o dodatkowe parę tysięcy.