Stosowanie nasączanych gazików dba o higienę pępka

Artykuły | Porady | Ciekawostki

Stosowanie nasączanych gazików dba o higienę pępka

 

Zanim dziecko pojawi się na świecie jest połączone z matką za pomocą pępowiny. Dzięki niej ma zapewniony stały dostęp tlenu oraz pożywienia. Po porodzie pępowina zostaje odcięta, bowiem maleństwo oddycha samodzielnie i spożywa pokarm, który jest odpowiednio dostosowany do jego potrzeb. Najczęściej jest to mleko matki lub odpowiednio przystosowane mleko modyfikowane. 

Odpowiednia pielęgnacja pępka dzięki specjalnym nasączanym gazikom

nasączone gaziki do pępkaPielęgnacja pępka przysparza młodym rodzicom sporo trudności i jest z reguły dla nich stresującą czynnością. Muszą oni bowiem przemywać kikut pępowiny specjalnymi preparatami i starać się nie moczyć go podczas kąpieli. Wszystkie te czynności mają za zadanie przyspieszenie gojenia się pępka, co zakończone powinno zostać odpadnięciem kikuta. Zanim to jednak nastąpi konieczne jest dbanie o jego higienę, by nie doszło do zakażenia. Przydatne w tym zadaniu są nasączone gaziki do pępka, które odpowiednio pielęgnują kikut i są niezwykle wygodne w użytkowaniu. Polecane są przez lekarzy oraz położne, bowiem są znacznie bardziej komfortowe w użytkowaniu od patyczków higienicznych. Ich stosowanie jest bezpieczne dla maleństwa i znacznie ułatwia rodzicom dbanie o właściwą higienę pępka. Gaziki takie można kupić bez żadnych problemów w aptekach lub w sklepach internetowych.

Pielęgnacja pępka maleństwa często wydaje się czynnością niezwykle trudną. Wynika to najczęściej z faktu, że noworodek jest kruchą oraz delikatną istotką i często boimy się, że niechcący zrobimy mu krzywdę. Tak naprawdę jednak przemywanie pępka nie boli maluszka, a jest niezbędne, by nie wdało się żadne zakażenie. Warto nabyć specjalne gaziki, które są wygodne oraz bezpieczne w stosowaniu i skutecznie przyśpieszają gojenie się pępka i odpadnięcie kikuta.