Suplementy z wodorostów

Suplementy z wodorostów

W dzisiejszych czasach żywność dostępna w sklepach, w dużej mierze, jest wysoce przetworzona. Niestety, taka nadmierna obróbka niszczy większość wartości odżywczych. Długotrwałe jedzenie takich produktów prowadzi do poważnych niedoborów witamin i minerałów.

Naturalna multiwitamina z wodorostów

suplement z algiKiedy dieta, lub choroba doprowadzają do braków wartości odżywczych w organizmie, niezbędna staje się suplementacja. Rynek farmaceutyczny oferuje wiele różnych leków i suplementów diety. Niewprawiony konsument nie ma pojęcia co wybrać, by poczuć się lepiej a nie zaszkodzić. Najlepszym wyborem będzie suplement z algi. Algi dostępne na rynku to spirulina i chlorella. Ta pierwsza cechuje się bogactwem witamin z grupy B, białka, beta-karotenu i kwasu foliowego. Druga zaś wyróżnia się ogromną ilością żelaza, wapnia, luteiny i chlorofilu. Algi to tak zwane super foods, w krajach dalekiego wschodu jedzone od wieków, codziennie, u nas od kilku lat zyskują popularność. Obie algi zawierają niezliczoną ilość składników odżywczych: witaminy E i C, B12, nienasycone kwasy tłuszczowe. To właśnie dlatego nazywane są „zielonym mięsem”. Dzięki temu są szczególnie polecane wegetarianom i weganom, by zapewnić stałą podaż witaminy B12 i żelaza. Suplementy z alg to również świetna pozycja dla tych, którzy chcą zrzucić parę zbędnych kilogramów. Ogromna ilość błonnika, oraz silnie oczyszczające właściwości przyczyniają się do lepszego trawienia, pobudzenia przemiany materii i redukcji tkanki tłuszczowej. Algi, zwłaszcza morskie, są też bogactwem naturalnego jodu, który wskazany jest u kobiet w ciąży i karmiących, osobom z niedocznnością tarczycy i mieszkańcom południowych terenów Polski. 

Dzisiejsza dieta i styl życia powodują znaczną utratę minerałów, witamin i pierwiastków potrzebnych organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Dlatego nie należy bać się suplementacji i zainwestować w dobrej jakości algi chlorellę i spirulinę, by wspomagać swoje zdrowie i samopoczucie.