Tani pawilon z płyty

Artykuły | Porady | Ciekawostki

Tani pawilon z płyty

Prowadzenie sklepu nie zawsze musi nieść ze sobą wysokie koszty. Ogólnie się uważa, że mała działalność gospodarcza generuje niskie koszty, a duże firmy wydają wielkie kwoty na utrzymanie. Jednak można sporo zaoszczędzić na lokalu.

Dla kogo się nadaje pawilon handlowy?

tanie pawilonyZnaczną część miesięcznych kosztów stanowi czynsz, wypłaty i zakupy. Jeżeli nasza działalność wymaga posiadania lokalu do prowadzenia sprzedaży, lub świadczenia usług, to najlepsze są tanie pawilony. Są one opłacalną alternatywą dla klasycznych lokali w budynkach. Na postawienie pawilonu nie potrzebujemy pozwolenia na budowę, gdyż jego metraż nie kwalifikuje go do tej samej kategorii. Ze względu na niskie koszty, są one budowane z płyt warstwowych i dachowych. W zależności od wyboru pawilonu, może on mieć zabudowane boki, albo ściany mogą tworzyć szyby ze szkła hartowanego. Takie rozwiązanie zapewnia lepszą widoczność i więcej miejsca na ekspozycję towaru. Pawilon możemy być dostosowany do prowadzenia salonu fryzjerskiego, lub zwykłego sklepu spożywczego. Nadaje się także na biuro, gdyż dzięki ściankom działowym, łatwo w pawilonie wydzielić oddzielne pomieszczenia. Na rynku działa kilka firm zajmujących się produkcją pawilonów w płyt warstwowych, które mogą być użytkowane przez cały rok. Niektóre modele pawilonów mogą posiadać ogrzewanie podłogowe i klimatyzację, która przyda się szczególnie w sezonie letnim. Prowadzenie działalności w pawilonie jest dużo tańsze i bezpieczne, ze względu na zastosowane zabezpieczenia.

Większość producentów posiada w swojej ofercie kilka wzorów pawilonów jakie wykonują, ale zawsze możemy zlecić wykonanie indywidualnego wzoru. Pawilon możemy kupić bezpośrednio od producenta, albo u pośredników, którzy umożliwiają też jego wynajęcie.