Tapety ścienne remedium na widoczne pęknięcia?

Tapety ścienne remedium na widoczne pęknięcia?

Dostałam po starej ciotce spadek. Kobieta miała duże problemy w życiu. Nie zawsze żyła uczciwie, ale trzeba przyznać, że była dość bogata. Jak to w każdej bajce bywa, ciotka nie miała dzieci, a jej najbliższą krewną byłam ja. Nie było to dla mnie zaskoczenie. Każdy wiedział, że mieszka na Śląsku i że nie ma spadkobierców w linii prostej. W spadku dostałam kamienicę.

Stara kamienica w nowej tapecie

tapety kuchenne zmywalneOczywiście podstawą było jej dalsze przeznaczenie. Kamienica była dość stara, ale miała wspaniałą lokalizację. Trzeba było ją wyremontować i dać na wynajem. Wiedziałam od razu, że na ścianach będą tapety. Mnóstwo pęknięć na ścianach. W tych okolicach to normalne. Można położyć siatkę na pęknięcia, ale to sprawdza się na krótki czas. Potrzebowałam zatem zmywalnych, oczywiście, tapet, bo na wynajem inne nie wchodzą w rachubę. Papierowe są dobre dla alergików, ale nie dla osób z małymi dziećmi. Potrzebowałam zmywalne tapety winylowe do prawie wszystkich powierzchni. W sklepie polecono mi tapety rash, otrzymałam fakturę na kilkadziesiąt tysięcy i myśli, w których zastanawiałam się czy warto i co z tego będzie. Po trzech miesiącach kamienica była gotowa. Okazało się, że remont nie idzie tak gładko, że nawet pod tapetami potrzebne jest szpachlowanie dziur. Samej białej farby potrzebowałam sto litrów. Podłogi w panelach prezentowały się całkiem nieźle. Moja inwestycja, teraz, musiała się tylko zwrócić. Dałam ogłoszenie w dziale „do wynajęcia”.

Decyzja okazała się całkiem trafna. Szybko znalazłam lokatorów i jak się okazało, całkiem przyjemnych. Nie miałam z nimi żadnego problemu, wręcz z niektórymi się zaprzyjaźniłam. Od tego czasu minęło kilka lat i na szczęście lokatorzy robią sobie już sami remonty, na własną rękę. Ja już mam to za sobą.

Informacje pochodzą z www.kuptapete.pl