Terapia dla zagubionych par

Artykuły | Porady | Ciekawostki

Terapia dla zagubionych par

Bycie w związku jest niezwykle trudne. Czasem bowiem pojawiają się problemy, których po prostu nie umiemy rozwiązać. Zaczynamy się w tym wszystkim gubić, wybuchają kłótnie o nic. Wówczas należy pomyśleć o tym, co można zrobić by naprawić taki stan rzeczy.

Korzyści wynikające z terapii

terapia parOczywiście najlepiej jest podjąć próbę rozmowy. Tam gdzie jednak kłótnie cały czas narastają, jest to naprawdę trudne. Nie jesteśmy bowiem w stanie czasem się przemóc i wyjść z inicjatywą. Wydaje nam się to wręcz upokarzające. Dlatego też przede wszystkim warto szukać pomocy u innych. Może być to pomoc naszych bliskich i znajomych. Nie powinniśmy jednak wówczas mówić źle o naszej drugiej połówce, ponieważ to bardziej by pogorszyło całą sprawę. Tak naprawdę mimo wszystko najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u terapeuty choć zgodnie z wymienioną wyżej kolejnością, jest to już ostateczna opcja. Oczywiście pójście do takiego terapeuty przede wszystkim oznacza, że jesteśmy w stanie opowiedzieć o tym co nas trapi. Być może były takie rzeczy, które nam bardzo przeszkadzały w związku, ale baliśmy się poruszać ich temat. Nie chcieliśmy bowiem drugiej stronie sprawiać przykrości. Na terapii jest czas, by mówić o takich rzeczach. Przede wszystkim jest czas na szczerą rozmowę. Bardzo często terapia par wygląda tak, że dwoje ludzi ze sobą rozmawia, a terapeuta tylko i wyłącznie słucha. To pomaga mu również wyciągnąć pewne wnioski na temat danego związku. Dzięki temu może udzielić dobrych rad takiej parze.

Kłótnie i złość nie wnoszą do naszego życia nic dobrego. Sprawiają, że jesteśmy sfrustrowani i przede wszystkim przygnębieni. Dlatego nawet jeśli jest to dla nas ostateczność, udawajmy się na terapię. Być może rady, które z niej wyniesiemy, doprowadzą nas do ślubu.