Terenowe obuwie wojskowe

Terenowe obuwie wojskowe

Praca w terenie wymagała odpowiedniego wyposażenia, gdyż często zdarzało nam się pracować w deszczu, czy złej pogodzie. Standardowe przydziałowe wyposażenie w takich warunkach odpadało z miejsca, gdyż nie nadawało się do takiej pracy wcale, nie mając wystarczająco dobrych parametrów i wytrzymałości.

Obuwie militarne do pracy poza miastem

wysokie buty wojskoweNajczęściej wymienianym elementem sprzętu było oczywiście obuwie. Jak słusznie uważano, przydziałowe buty miały tylko jedną zaletę, a mianowicie były darmowe. Jednak poza tym były niewygodne i zużywały się już po kilku tygodniach, nieraz rozciągając się o dwa rozmiary przy normalnym użytkowaniu. Dlatego też korzystaliśmy z możliwości wyboru elementów ekwipunku, i zamiast przydziałowych modeli, wyposażaliśmy się w porządne, wysokie buty wojskowe od renomowanych producentów. W sprzedaży można było znaleźć ogromny wybór takich butów, od najróżniejszych producentów oferujących obuwie o charakterystyce różniącej się w zależności od wybranego modelu, jednak mimo wszelkich różnic, wszystkie profesjonalne odmiany obuwia były niezwykle wytrzymałe i całkowicie nieprzemakalne. Miały one służyć do pracy w najtrudniejszych warunkach i służyć przez długi czas bez uszkodzeń, i większość modeli owe wymagania spełniało. Materiał użyty do ich wykonania był nie tylko wodoodporny, ale również niepodatny na uszkodzenia spowodowane zabrudzeniem podczas pracy.

Były również odporne na uszkodzenia mechaniczne i efekty zużycia, a mimo wielu podobieństw do obuwia roboczego, owe buty były również bardzo wygodne, gdyż musiały być nierzadko noszone przez kilka dni, zwłaszcza podczas dłuższych zadań. Nowocześniejsze odmiany miały świetną wentylację, podobną do tej jaka była stosowana w obuwiu sportowym, i podkucie, umożliwiające poruszanie się po każdym terenie.