Tokarki do precyzyjnej obróbki metalu

Artykuły | Porady | Ciekawostki

Tokarki do precyzyjnej obróbki metalu

Jakość nowych replik, nawet pochodzących od najlepszych producentów, w ostatnich latach zaczynała zdecydowanie spadać, a rozwiązania konstrukcyjne stawały się coraz dziwniejsze. Zwłaszcza serwisowanie takich replik było mocno utrudnione, głównie z powodu braku pasujących części zamiennych, jakie mogły być użyte do naprawy co bardziej oryginalnych egzemplarzy.

Tokarka cnc do precyzyjnego wyrobu narzędzi

tokarka cnc używanaJakiś czas temu postanowiliśmy złożyć zamówienie na wyspecjalizowane narzędzia w lokalnej narzędziowni, i okazały się one na tyle przydatne, iż w końcu wpadliśmy na pomysł, by samemu wykonywać nie tylko narzędzia do naprawy replik, ale również własne podzespoły, co wymagało jednak zakupu profesjonalnych urządzeń do obróbki metalu. Na nasze szczęście, tokarka cnc używana nie była zbyt dużym wydatkiem, a nawet najprostszy i najmniej skomplikowany model był dość łatwy w obsłudze, jednocześnie pozwalając na produkcję własnych elementów przy odrobinie wprawy. Zakupiony przez nas model był przeznaczony głównie do warsztatów naprawczych i przydawał się zarówno przy produkcji własnych elementów, jak i serwisowaniu gotowych. Regulowana moc maszyny pozwalała na bezproblemową obróbkę zarówno twardych stopów stali jak i bardziej delikatnego aluminium bez obaw o uszkodzenie elementu, nawet podczas wymagających prac.

Dzięki precyzyjnym i dokładnym narzędziom obróbkowym mogliśmy również bez trudu produkować własne podzespoły czy choćby wyspecjalizowane narzędzia naprawcze, przystosowane do serwisowania konkretnego modelu replik, ale również umożliwiały nam konwersję części w taki sposób, by pasowały do większej gamy modeli i były bardziej uniwersalne. Możliwość konwersji przyciągnęła szczególnie dużo uwagi, więc na brak zamówień nie mogliśmy narzekać.