Transport hds i zawiesia pasowe

Transport hds i zawiesia pasowe

Posiadając hurtownie, magazyn, sklep, a także na przykład planując budowę bardzo ważny zawsze w tych przypadkach jest transport materiałów. W wymienionych przypadkach bardzo często jest to transport wielkogabarytowy. W tym celu nie tylko korzysta się z ciężarówkę czy specjalnych naczep, ale również z transportu HDS.

Co ma wspólnego transport HDS z zawiesiami pasowymi?

solidne zawiesia pasoweSamochód HDS, jest to ciężarówka z naczepą, która dodatkowo wyposażona jest w ramię hydrauliczne. Tę ramię służy do załadunku jak i rozładunku transportowanych towarów. Dzięki temu, na miejscu załadunku oraz rozładunku nie jest już potrzebny żuraw czy innych ciężki sprzęt, który te procesy wspomoże. Ramię HDS jest najczęściej zakończone hakiem, co niestety może czasem nie być pomocne podczas załadunku. Dlatego, zależnie od materiałów transportowanych używa się elementów wspomagających załadunek. Przykładowym produktem mogą być solidne zawiesia pasowe. Są to bardzo wytrzymałe jak i trwałe pasy, które pomagają w transporcie na przykład belek czy słupów. Najczęściej solidne zawiesia pasowe wykonane są z odpornego tworzywa sztucznego jakim jest poliester. Jednak zawiesia także mogą być wykonane z metalu – są to łańcuchy. Odpowiedni rodzaj zawiesi dobiera się zawsze na podstawie transportowanego produktu – zależnie od jego wielkości jak i masy. Mogą one być jedno-, dwu-, trój- a także czterociągowe czy zakończone pętlą. Mogą one również być jednorazowe jak i wielokrotnego użytku.

Jak widać zawiesia pasowe idą w parze z samochodami HDS, a bardziej z ramieniem, w który wyposażone są takie samochody. Dzięki nim załadunek czy też rozładunek jest o wiele łatwiejszy, co na pewno przeradza się na czas tych prac, a to z kolei może wpłynąć na wydajność firm transportowych.