Trwałe i estetyczne płyty meblowe

Trwałe i estetyczne płyty meblowe

Solidne wyposażenie to dobra inwestycja na wiele lat. Producenci oferują wiele interesujących rozwiązań, dzięki którym można projektować funkcjonalne i efektowne wnętrza. Bez najmniejszego problemu można połączyć atrakcyjny wygląd z aspektem typowo użytkowym.

Gdzie stosowane są płyty niezapalne?

płyta MDF niezapalnaKażde pomieszczenie powinno być dostosowane do konkretnych wymagań użytkowników. Aby meble maksymalnie spełniały swoją funkcję powinny być wykonane z trwałych materiałów, dobranych do specyfiki wnętrz. Większość komponentów meblowych posiada wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz na działanie substancji chemicznych. Jeszcze większą wytrzymałość posiadają niejednokrotnie elementy wyposażenia, które wykorzystywane są w obiektach użyteczności publicznej. Do produkcji mebli firmowych i magazynowych często ma zastosowanie płyta MDF niezapalna, która dostępna jest w kilku grubościach i różnych wariantach kolorystycznych. Z płyt niezapalnych powstają różnego rodzaju szafy i szafki, kontenerki oraz meble kartotekowe. Płyty odporne na działanie ognia wykorzystywane są również do realizacji mebli dla obiektów medycznych oraz placówek oświatowych. Tego rodzaju płyty MDF stosowane są też do wykonania funkcjonalnych mebli socjalnych, które są niezbędne w wielu zakładach pracy, a także różnych obiektach rekreacyjnych i sportowych. Co ważne – niezapalne płyty meblowe posiadają odpowiednie certyfikaty, ponieważ wymagane jest poświadczenie jednostek kontrolujących.

Szeroki wybór materiałów meblowych pozwala na realizację różnych projektów meblowych – zarówno do mieszkań, jak też do miejsc użyteczności publicznej. Producenci dostosowują odpowiednie komponenty oraz profesjonalne techniki wykończeniowe, aby uzyskać maksymalnie satysfakcjonujący efekt.