Uzyskanie pełnego zwrotu podatku z Niemiec

Uzyskanie pełnego zwrotu podatku z Niemiec

 

Niemcy to kraj, w którym pracuje wiele Polaków. Co roku wielu z nich ma problem z rozliczeniem podatku, ponieważ nie mają pojęcia o panujących tam zasadach i o tym, w jaki sposób powinni to zrobić. A przecież najlepiej zgłosić się do biura podatkowego, które specjalizuje się w rozliczaniu niemieckiego podatku.

Indywidualne rozliczanie podatku z Niemiec

profesjonalne rozliczenie podatku w niemczechCzęsto pracownicy zastanawiają się, czy rozliczać się wspólnie czy może lepiej indywidualnie. Po pierwsze należy pamiętać, że wysokość zwrotu podatku zależy od tego, ile zarabiał pracownik oraz jakie składki były odprowadzane (jakiej wysokości). Nie można tutaj jednak mylić kwoty podatku, który jest odprowadzany przez pracodawcę. W przypadku osób uzyskujących niższe dochody (wynoszące ok. 10 000 euro rocznie) można oczekiwać zwrotu praktycznie wszystkich kosztów odprowadzanego podatku. Jeśli jednak ktoś uzyskuje znacznie wyższe dochody, to raczej nie może liczyć na pełny zwrot podatku. Takie profesjonalne rozliczenie podatku w niemczech to usługa, w której specjalizują się obecnie biura podatkowe w całej Polsce. I maja one pełne ręce roboty, bo z roku na rok liczba osób rozliczających się w Niemczech wzrasta. Warto wspomnieć jeszcze kilka słów na temat rozliczania indywidualnego. Jak najbardziej jest ono wskazane i polecane oraz ma największe zastosowanie dla podatnika, który jest stanu wolnego (kawaler, panna). Z rozliczenia indywidualnego korzystają również wdowcy, rozwodnicy.

Osoba będąca w związku małżeńskim także może rozliczać się indywidualnie, jeśli tylko nie spełnia kryteriów, które traktują szczegółowo o rozliczeniu wspólnym. Kryteria te są ściśle określone i biura podatkowe wiedzą, kiedy lepiej jest rozliczać podatnika indywidualnie, a kiedy lepiej dla niego będzie, jeśli rozliczy się ze współmałżonkiem.