W magazynach jest ład dzięki regałom paletowym

W magazynach jest ład dzięki regałom paletowym

 

Prócz odpowiedniego rozmieszczenia regałów według ustalonego planu. Zwykle ustawione są one w rzędach z przerwami pomiędzy. Tak, by mogły mieścić się tam osoby na przykład kompletujące zamówienia. Jest to praca popularna głównie wśród uczniów i studentów . Pracują oni wtedy na podstawie umowy zlecenia, dorabiając sobie do stypendium, kieszonkowego od rodziców czy innego dochodu. 

Regały paletowe w halach magazynowych

dokładny montaż regałów paletowychW takich magazynach swoje produkty przechowują często sklepy internetowe lub też są to magazyny znanych marek, mieszczące się w okolicach dużych miast najczęściej, dokąd dowożeni są pracownicy, o których mowa wyżej. Wynajmując lub kupując magazyn, warto zadbać o dokładny montaż w nim regałów paletowych, aby w żadnym miejscu nie zabrakło żadnej, choćby najmniejszej śrubki. Mogłoby dojść wtedy do wypadku, za który zostałby obwiniony zakład pracy, ponieważ to wbrew zasadom bhp. Na szczęście takie wypadki nie zdarzają się często, ponieważ osoby odpowiedzialne za dokładny montaż regałów paletowych wywiązują się zwykle w sposób idealny ze swoich obowiązków. Między regałami zwykle ustawionymi z rzędach powinno być tyle miejsca, by swobodnie mogły minąć się tam dwie osoby. Są oczywiście odpowiednio uregulowane prawem owe odległości. W niektórych magazynach trzeba poruszać się w kasku ochronnym, również operatorzy wózków widłowych powinni takie kaski nosić, ponieważ ze wszystkich pracowników są oni najbardziej narażeni na wypadek wśród regałów.

Obowiązują tam również zasady noszenia odblaskowych kamizelek, by wszyscy byli dobrze widoczni dla każdego. Stosowanie się do tych odgórnych zasad zwiększa bezpieczeństwo wszystkich pracowników, zarówno fizycznych, jak ich odpowiedzialnych za nich team leaderów.Także obówie powinno być odpowiednie. Czyli pełne, by nie narażać stóp na urazy oraz na płaskiej i najlepiej antypoślizgowej podeszwie.