Wersje domowych włączników elektrycznych

Wersje domowych włączników elektrycznych

Włączniki światła oprócz swojej podstawowej funkcji, mogą także spełniać w naszym domu lub mieszkaniu funkcję ozdobną. Dzięki temu, że występują w różnych odcieniach, łatwo jest dobrać ich kolor do wystroju naszych pomieszczeń. Nie wszyscy wiedzą jednak, że włączniki występują w wielu różnych wersjach. Dzięki temu, że ich różnorodność jest tak duża, mogą obsługiwać proces zasilania wielu różnych sprzętów. 

Podstawowe funkcje typowych włączników elektrycznych

producent włączników elektrycznychWłączniki dzielą się na kilka podstawowych typów. Jednym z nich są modele jednobiegunowe, które są najczęściej wykorzystywane do włączania lamp i innego rodzaju oświetlenia. Tego typu włączniki są montowane w ścianie i obsługują na przykład światło główne w naszym pokoju. Producent włączników elektrycznych wytwarza także modele, które są w stanie obsłużyć dwóch obwodów oświetlenia. Popularnym modelem jest też włącznik świecznikowy, za którego pomocą możemy włączyć oddzielne pary lub pojedyncze żarówki. Istnieją także modele włączników, które montuje się na klatkach schodowych, które umożliwiają takie ich skonfigurowanie, aby było możliwie ich włączenie i wyłączenie przez osoby poruszające się po schodach. Popularnym rodzajem włącznika są tak zwane ściemniacze, które pozwalają na stopniowe zgaszenie lub zapalenie światła. Istnieją ich wersje dotykowe bądź sterowane za pomocą specjalnych pilotów, które są dołączane w zestawie.

Włączniki są obecnie produkowane z bardzo dużą starannością i dbałością o szczegóły. Jako element wyeksponowany muszą stanowić świetne uzupełnienie wystroju wnętrz i nie kolidować kształtem ani odcieniem zresztą umeblowania i sprzętów domowych. Dlatego modele przeznaczone do kuchni czy łazienki różnią się od tych montowanych w pokojach, czy sypialniach.