Wesele od A do Z

Artykuły | Porady | Ciekawostki

Wesele od A do Z

Przygotowanie wesela nie jest łatwe. Mnóstwo spraw czeka na załatwienie. Oczywiście część z nich zleca się fachowcom, ale ich też trzeba znaleźć i zatrudnić. Pozostałe kwestie należą już wyłącznie do was, czyli państwa młodych.

Nie zapomnij o weselnym didżeju

dj na wesele pomorskieJak najlepiej zacząć planowanie wesela? Od przygotowania listy zadań, a następnie ustalenia kolejności działania. Przede wszystkim zacznijcie od znalezienia wymarzonej sali weselnej i od zasygnalizowania daty ślubu, także w kościele. Wybór sal bankietowych jest spory, ale chętnych do ich rezerwacji również nie brakuje. Warto więc odpowiednio wcześnie zabukować termin. Podobnie rzecz ma się z didżejem oraz fotografem. Może w tym przypadku grafik nie jest zajęty na kilka lat do przodu, ale na kilka miesięcy z pewnością tak. Jeśli więc chcecie mieć na swojej imprezie konkretną osobę, to szybko wykręćcie jej numer telefonu, by zarezerwować termin. Didżej jest istotnym elementem weselnej układanki, ponieważ to on odpowiada za to, jak goście będą się bawili podczas przyjęcia. Odpowiednia osoba na pewno zachęci wszystkich do wyjścia na taneczny parkiet. Na szczęście specjalistów w tej dziedzinie jest wielu, więc jeśli potrzebny jest wam dj na wesele pomorskie, małopolskie, łódzkie, lubelskie czy inne województwo ma w tym aspekcie wiele do zaoferowania. Propozycji szukajcie w internecie, gdzie znajdziecie zakres działania didżeja, być może referencje, a także kontakt. Podobnie rzecz się ma z fotografem. Tutaj również terminarz może być napięty, więc trzeba działać wcześnie. I w tym przypadku także oferty znajdziecie w sieci.

Na tym nie koniec planowania. Trzeba jeszcze zadbać o menu, o ślubne ubrania oraz zaproszenia dla gości. Nie zapominajcie również o dekoracjach czy upominkach. Te ostatnie oczywiście dla rodziców, ale fajnie jest także wręczyć jakiś drobiazg gościom.