Wizyta u chirurga stomatologa

Wizyta u chirurga stomatologa

Niestety mam problemy z zębami. Myślę, że częściowo jest to sprawa dziedziczna, gdyż moi rodzice także zawsze skarżyli się na zęby. Niestety to, czy się na przykład często psują, zależy od wielu czynników.

Chirurg stomatolog był profesjonalistą

dobry chirurg stomatologNa pewno to, czy są one bardziej czy mniej podatne na tworzenie się próchnicy nazębnej jest częściowo dziedziczne. Można z tym oczywiście walczyć, ale jednym szybciej psują się zęby, a inni jednak nie mają z tym takiego problemu. Ja aktualnie mam kłopot związany z tym, że wyrastają mi zęby mądrości. W dodatku rosną w taki sposób, że niestety, ale przeszkadzają. Muszę więc je stopniowo usunąć. Na szczęście wiem już, gdzie jest dobry chirurg stomatolog. Pierwszy zabieg już miałam. Teraz czeka mnie jeszcze drugi i później zobaczymy. Pozostałe zęby muszą rosnąć prawidłowo, a niestety z ósemkami nie jest to możliwe, gdyż wszystkie zęby nie mieszczą mi się wtedy w żuchwie. Miewałam też inne problemy związane z zębami. Oczywiście, próchnica mnie nie ominęła. Potrzebne było plombowanie i inne zabiegi. Jestem już przyzwyczajona do tego, że co jakiś czas, w moim przypadku, niestety wizyta jest konieczna. Bałam się jednak odwiedzin u chirurga, bo to wiadomo, zawsze już jakaś większa ingerencja w organizm. Nie wiedziałam, czy nie będzie za bardzo bolało. Na szczęście jednak chirurg okazał się świetnym człowiekiem, który szybko przeprowadził potrzebne działania. Nie musiałam się niczego obawiać. Otrzymałam znieczulenie i nawet nie odczułam za bardzo skutków leczenia.

Potem oczywiście byłam wykończona i przez kilka dni mnie pobolewało, ale poza tym było wszystko dobrze. Lekarz miła dobre podejście do pacjenta, więc na pewno kolejny zabieg zrobię też u niego. Już się tego tak bardzo nie obawiam, bo wiem, że będzie delikatny i nie przyczyni się do dodatkowych cierpień.