Właściwości masła shea

Właściwości masła shea

Troska o wygląd zewnętrzny to zadanie każdej kobiety. Wydawać by się mogło, że wystarczy tylko kilka chwil poświęconych każdego dnia na kąpiel oraz pielęgnację, aby cieszyć się zdrową skórą, bez żadnych zmarszczek. Obecnie jednak wiemy, że nie wszystkie kosmetyki może stosować każdy. Są pewne składniki, które przeznaczone są do konkretnych typów skóry.

Jak działa masło shea na naszą skórę?

rafinowane masło sheaInaczej jednak wygląda sytuacja z masłem shea. Masło shea to nic innego jak olej uzyskiwany z rośliny o nazwie Masłosz Parka. Jest ono cenionym składnikiem wielu kosmetyków ze względu na swoje korzystne właściwości dla naszej skóry. Okazuje się bowiem, że rafinowane masło shea zawiera ogromną ilość kwasów tłuszczowych, które nie tylko stymulują regenerację naszej skóry, ale również ją odżywiają. Bogate są także w witaminy, między innymi witaminę A oraz E, a także witaminę F. Choć masło shea to olej to odpowiada ono również za głębokie nawilżenie naszej skóry. Sprawia, że staje się ona nawodniona, ponieważ tworzy na naszej skórze niewidoczną powłokę, która sprawia, że parowanie wody zostaje ograniczone. Masło shea doskonale sprawdza się również w przypadku skóry, na której pojawiła się egzema lub też łuszczyca. Wysoka dawka nienasyconych kwasów tłuszczowych, która zawarta jest w maśle sprawia, że zmniejsza się stan zapalny, a skóra przestaje być sucha i mniej się łuszczy. Dodatkowym atutem masła jest fakt, że możemy je wykorzystać na wiele sposobów.

Sprawdzi się zarówno jako samodzielny kosmetyk w postaci balsamu do ciała lub też możemy zmieszać go z innymi składnikami i wykonać domowej roboty balsam. Masło wykorzystywane jest również jako pomadka ochronna do ust, która sprawdza się doskonale w okresie jesienno-zimowym. Wiele osób chętnie korzysta z dobroczynnych właściwości masła.