Wydrążanie studni głębinowej

Wydrążanie studni głębinowej

Studnia głębinowa jest to bardzo dobra alternatywa dla tradycyjnych studni. Jej głębokość sięga często kilkudziesięciu metrów, dzięki czemu jest ona w stanie zapewnić odpowiednie nawodnienie oraz zgromadzić ilość wody, która jest praktycznie nie do wykorzystania. Wydrążana jest za pomocą specjalnych maszyn, dzięki czemu cały proces odbywa się szybko i sprawnie.

Jak wygląda proces wydrążania studni?

studnie głębinowe śląskWszystko zaczyna się od przyjazdu ekipy, która ma zająć się wykonaniem studni głębinowej. Pierwszym etapem jest znalezienie odpowiedniego miejsca, gdzie może zostać wydrążona studnia oraz dobranie odpowiedniej głębokości na której znajduję się żyła wodna. Gdy zostaną wykonane te elementy przychodzi moment aby wywiercić studnie głębinowe Śląsk. Głębokość studni zależy od tego co znajduję się po ziemią. Zazwyczaj pierwsza warstwa to piach i żwir, którego głębokość jest różna w zależności od miejsca występowania, znajdują się również warstwy nieprzepuszczalne oraz warstwa wodonośna. To właśnie to warstwy wodonośnej trzeba się dostać i stamtąd będzie czerpana woda do studni. Przykładem mogą być domy znajdujące się w tej samej okolicy, jednak jeden znajduję się na płaskiej powierzchni i jego warstwa wodna znajduję się na dziesięciu metrach, natomiast drugi znajduję się na górce, gdzie występują gruba warstwa żwiru oraz nieprzepuszczalna i ta sama warstwa wodna znajduję się na głębokości pięćdziesięciu metrów. Przez co wydrążenie studni wymaga zdecydowanie większego nakładu pracy i środków finansowych.

Studnie głębinowe są bardzo ekonomiczne ze względu na swoją wydajność oraz cenę. Bardzo często stosowane są zarówno w domach prywatnych jak i firmach takich jak hotele pensjonaty, ze względu na ilość wody, którą są w stanie przepuszczać w ciągu dnia.