Wynajęcie nowoczesnego jachtu bez uprawnień

Artykuły | Porady | Ciekawostki

Wynajęcie nowoczesnego jachtu bez uprawnień

Coraz więcej osób decyduje się na wyrobienie patentu żeglarskiego. Nic dziwnego, w końcu jest to bardzo fascynujący sport, dzięki któremu można przeżyć wiele niezapomnianych przygód. Jednak wiele osób marzy o tym, by móc wypłynąć w samodzielny rejs, jednak z różnych powodów nie decydują się na kurs zakończony uzyskaniem takich uprawnień. Jednak czy muszą oni rezygnować z marzenia o takim rejsie?

Brak patentu a rejs nowoczesnym jachtem

nowoczesne jachty motorowe bez patentu - MazuryNa szczęście odpowiedź na to pytanie jest przecząca, co pewnie ucieszy wiele osób. Warto bowiem wiedzieć, że według polskiego prawa można wynająć nowoczesne jachty motorowe bez patentu – Mazury są na to doskonałym miejscem. Ustawa opisuje jednak to, jakie parametry powinny takie łodzie spełniać. Możemy się więc z niej dowiedzieć, jak długi powinien być kadłub oraz jaką maksymalną prędkość można rozwinąć podczas rejsu. Chociaż takie jachty spacerowe nie należą do największych, wcale nie trzeba się zrażać. Z łatwością można bowiem znaleźć modele, które zapewnią zadziwiająco komfortowe warunki nawet dla kilku osób. Jest to więc doskonały pomysł na spędzenie urlopu razem z rodziną albo paczką przyjaciół. Brak doświadczenia w żeglarstwie nie jest tutaj przeszkodą, ponieważ przed wyruszeniem w rejs należy przejść krótkie szkolenie, na którym uczy się sterowania danym modelem jachtu.

Samodzielne wypłynięcie w rejs po mazurskich jeziorach z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkim uczestnikom takiej wycieczki. Na jachcie można bardzo komfortowo wypocząć, jest to więc bardzo ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu z dala od tłoku dużych miast. Po powrocie z takiego urlopu człowiek jest pełen energii. Warto więc rozważyć taką opcję, kiedy planuje się to, jak spędzi się swój najbliższy urlop.