Wysyłanie listów prywatnych

Wysyłanie listów prywatnych

 

W dzisiejszych czasach, dobie Internetu i komunikacji zapominamy powoli o tradycyjnej metodzie porozumiewania się, czyli pisaniu listów. Ludzie od dawnych czasów pisali do siebie listy, gdyż była to jedyna możliwa forma komunikacji ze światem zewnętrznym.

Listy odchodzą w niepamięć

koperta o rozmiarze b5Era listów, telegramów i kartek urodzinowych odchodzi z roku na rok w niepamięć. Zastępują je SMS-y, rozmowy telefoniczne oraz czaty. Ludzie dzięki wirtualnej komunikacji mogą porozumieć się w prostszy i szybszy sposób. Nie muszą za każdym razem chodzić na pocztę, pisać odręcznie listu, adresować koperty i w końcu wysyłać, ale za pomocą kilku kliknięć w komputerze mogą zrobić to samo wirtualnie zaoszczędzając czas i pieniądze. Wysyłanie wiadomości w Internecie jest po prostu wygodniejsze. Są jednak osoby, które kultywują tradycję pisania listów. Po napisaniu wiadomości musimy ją wysłać do adresata. Standardowo koperta o rozmiarze b5 jest wybierana do tego typu korespondencji. Listy obecnie przychodzą do nas najczęściej z banku, ubezpieczalni, czy też z kartkami świątecznymi. Większość korespondencji pocztowej ma rozmiar b5. Dużą popularnością w ostatnim czasie cieszą się zakupy internetowe. Popularne portale aukcyjne oferują wysyłki za pośrednictwem poczty lub kuriera. Sprzedający z portali aukcyjnych są odpowiedzialni za odpowiednie zabezpieczenie przesyłki oraz wysłanie jej do klienta. W tym celu kupują koperty, najczęściej bąbelkowe i to w nich wysyłają zakupione przedmioty prosto do klienta. Tylko dobre opakowanie jest gwarancją zadowolenia adresata z transakcji.
Korespondencja pocztowa osobista małymi krokami odchodzi w niepamięć. Zastępują ją telefony, Internet, poczty elektroniczne, czy komunikatory. Są jednak sytuacje kiedy wirtualna wiadomość nie odda istoty tej tradycyjnej. Sięgamy wówczas po starą, sprawdzoną metodę.