Wyszukanie odpowiedniego gatunku drewna na podłogę tarasową

Wyszukanie odpowiedniego gatunku drewna na podłogę tarasową

Jeżeli już wiemy, że chcemy zdecydować się na taras, to na pewno powinniśmy zastanowić się nad tym, z jakiego materiału powinien on być wykonany. Jest to bardzo ważne, ponieważ od tego będzie zależała trwałość oraz estetyka naszego miejsca przeznaczonego do wypoczynku. Oczywiście w wielu przypadkach nie bez znaczenia jest również atrakcyjna cena. Jednak w pierwszej kolejności powinniśmy skupić się na trwałości.

Z jakiego drewna wykonać taras?

świerk syberyjski deska tarasowaDecydując się na budowę tarasu z drewna, musimy dokładnie zastanowić się nad tym, jaki gatunek będzie najlepszy, a także który z nich spełni nasze oczekiwania. Jest to bardzo ważne, ponieważ zazwyczaj taras budujemy na długie lata. Przykładem solidnego drewna jest świerk syberyjski deska tarasowa z niego wykonana, rzeczywiście wykazuje się ogromną trwałością na czynniki mechaniczne oraz atmosferyczne. Dodatkowo świerkowe naprawdę pięknie wygląda, przez to podnosi niezwykle estetykę miejsca. Oczywiście, jeżeli będziemy chcieli, w każdej chwili możemy zdecydować się również na malowanie drewna w wybranym kolorze lub też jego zabejcowanie tak, aby zachować jego naturalne rysy. Warto poszukać miejsca, w którym będziemy mogli zakupić deski ze świerku, jednocześnie nie martwiąc się o ich późniejszą impregnację. Takie firmy zapewniają, że deski są odpowiednio zabezpieczone przed działaniem wody i wilgocią oraz korozją biologiczną.

Gdy już podejmiemy decyzję, że chcemy wykonać teraz ze świerku syberyjskiego, powinniśmy wyliczyć jego odpowiednią ilość, aby starczyło na wykonanie podłogi oraz schodów. Deski powinny być przycięte już do odpowiedniej długości, dzięki czemu będzie nam łatwiej montować je samodzielnie na podłodze. Oczywiście wszystkie mogą zająć się specjaliści, którzy mają w tym temacie doświadczenia.