Zakup ozdób robionych ręcznie

Artykuły | Porady | Ciekawostki

Zakup ozdób robionych ręcznie

Jak udekorować przedpokój, aby był przytulny i funkcjonalny? Szukam odpowiedzi na to pytanie, kupując dodatki w sklepach i zastanawiam się, co mogę zrobić, aby mój przedpokój w końcu stał się ładną wizytówką mojego mieszkania? Z początku chciałam wykonać samodzielnie kilka ozdób, ale po pierwsze nieudanej próbie się poddałam i stwierdziłam, że je zakupie. 

Kupić czy zrobić samemu — uroki ozdób szydełkowych

kupię szydełkowe ozdobyGdy już pomyślałam, że kupię szydełkowe ozdoby, pozostała kwestia gdzie? Skoro nie potrafię ich wykonać samodzielnie, to gdzie mogę ich szukać? Mieszkam w małym miasteczku i nie mam dostępu do dużych centrów handlowych, a przechadzając się po okolicznych sklepach, nie udało mi się znaleźć nic takiego. Mam już swoje lata i nie posługuje się biegle komputerem, dlatego poprosiłam o pomoc swoją siostrzenicę. Pokazała mi tak dużo szydełkowych ozdób dostępnych w sklepach internetowych, że nie wiedziałam, na które mam się zdecydować. Znalazłam jednak organizację charytatywną, która środki ze sprzedaży ozdób, przekazuje organizacja proekologicznym, które zajmują się sprzątaniem planety. Ozdoby szydełkowe można wykorzystać w wielu miejscach domu, ponieważ są niewielkie. Na moje zlecenie, Pani ręcznie wykonała mi koszyk na szydełku, który wisi teraz w przedpokoju jako miejsce na klucze. Zakupiłam również dwie szydełkowe poduszki w kolorze błękitnym, aby przyozdobić nimi szafkę na buty, na której siadam, gdy szykuje się do wyjścia. Poza ozdobami do przedpokoju zamówiłam również małe kwiaty, które można przypiąć do marynarki lub torebki, również wykonane na szydełku, jeden z nich dałam w podziękowaniu mojej siostrzenicy.

Ozdoby szydełkowe sprawiły, że mój przedpokój w końcu nie jest w surowym stanie i w końcu stał się przytulny, poduszki doskonale kontrastują z kolorem ścian, a kosz stanowi funkcjonalne rozwiązanie, jeśli chodzi o przechowywanie przedmiotów.