Zalety używania sztucznych zębów

Zalety używania sztucznych zębów

Posiadanie zdrowego oraz ładnego uśmiechu powinno być ważne dla każdego z nas. Czasem jednak, mimo naszych usilnych starań, niektóre z naszych zębów mogą zachorować i konieczne będzie ich wyrwanie. Przyczyn może być dużo, od złej diety przez choroby, które uderzają w szkliwo oraz mocowanie naszych zębów. Nie musimy jednak przesadnie się obawiać.

Czy warto używać akrylowych sztucznych zębów?

zęby majorNa rynku istnieją obecnie bardzo ciekawe rozwiązania, które pozwolą nam szybko uzupełnić nasze uzębienie, przez co nie będziemy martwić się tym, że brakuje nam zębów, szczególnie z przodu. Nie każdy chce zdecydować się na implant, który jest stały i nie musimy obawiać się o jego istnienie w przyszłości. Alternatywą są tak zwane ruchome szczęki, czyli zęby i protezy, które są wyjmowane, gdy nie są nam one potrzebne. Trzeba liczyć się z tym, że po ich zastosowaniu będziemy wyglądać znacznie bardziej atrakcyjnie, lecz musimy też o nie odpowiednio zadbać. Wszystkie nasze zęby, które zdecydujemy się kupić, mogą być kolorystycznie dobrane do naszego uzębienia. Wielu protetyków wykorzystuje zęby Major to swoich protez. Dzięki temu klienci są bardzo zadowoleni z uniwersalnych zębów, które można wybierać z różnych kolorów oraz fasonów. Później protetyk dopasowuje je do każdej szczęki w sposób indywidualny, korzystając z odpowiednie bazy, którą są pojedyncze sztuczne zęby zebrane na jednej protezie.

Czasem w wyniku wypadku lub choroby wypadają nam zęby, które nie będą nam już odrastać. Trzeba zatem dowiedzieć się, jak można skutecznie poradzić sobie z ich uzupełnieniem. Sam zakup sztucznych zębów jeszcze nic nam nie da, dopiero po umieszczeniu ich na protezie będziemy mogli z nich skutecznie korzystać do uśmiechania się, a nawet do jedzenia, gdy potrzebujemy.