Zwiedzaj na rowerze

Artykuły | Porady | Ciekawostki

Zwiedzaj na rowerze

Jesteśmy coraz bardziej aktywni. Coraz więcej czasu spędzamy w siłowniach, na ścieżkach rowerowych czy trasach biegowych. W ten sposób też często staramy się spędzać wakacje, w końcu nie ma powodu, by rezygnować z aktywnego trybu życia na urlopie. A możliwości są naprawdę spore, zarówno dla narciarzy, jak i miłośników kajaków czy rowerzystów.

Urlop na rowerze na szlaku Green Velo

green velo noclegi dla rowerzystówInfrastruktura rozbudowuje się razem z rosnącym zainteresowaniem rekreacją. Przykład? Stoki narciarskie i ośrodki dla narciarzy, przystanie kajakowe czy setki kilometrów ścieżek rowerowych. Wakacje spędzone aktywnie to oczywiście również możliwość zwiedzania. Choćby rowerzyści mają taką szansę, wybierając się na urlop na Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo. To trasa, która wiedzie przez pięć województw: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie. W sumie dwa tysiące kilometrów po dobrze przygotowanym szlaku w okolicach, które kuszą pięknem przyrody i zabytkami. Także baza hotelowa zachęca do wyprawy, nawet wielodniowej. Jeśli chodzi o green velo noclegi dla rowerzystów znajdują się na całej długości trasy. Do wyboru macie hotele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe, pola kempingowe i wiele innych. Większość z nich na status Miejsc Przyjaznych Rowerzystom. Znajdziecie tam stojaki albo miejsca do przechowywania roweru, ofertę śniadań dla rowerzystów, a nawet serwis. Poza tym szeroka oferta pokojów, możliwość odpoczynku w ogrodzie albo na tarasie czy kącik na grilla.

Green Velo zachęca do przyjazdu także z powodu miejsc, które otaczają szlak. To zarówno zabytki, które warto zwiedzić, jak również parki narodowe czy krajobrazowe, w których można spędzić czas, podziwiając piękno przyrody. Możliwości jest mnóstwo, w końcu długość trasy to dwa tysiące kilometrów.